LEIA OMA STIIL!

Leia oma stiil!

Tere, minu erilised, ebatavalised, kordumatud, ainulaadsed, omapärased, võluvad, seksuaalsed ja imelised!

Iga naine soovib, et just temast niimoodi räägitaks! Ja me võime teid selles aidata! Me aitame teil luua unikaalse välimuse, väljendada end ning saada eriliseks ja kordumatuks.

Juhime teie tähelepanu meie butiiigis välja pandud boho-chic stiilis riietele ja aksessuaaridele.

Boho – boheemlaslik šikk, see on külluslikkus kõiges: erksad värvid, mitmekihilisus, pitsid, kudumid, šifoon, narmad, pikad seelikud, sassis juuksed, üldjoontes on see kõik väga mustlaslik.  
Tegelikult pärineb termin„boheem” mustlaste prantsuskeelsest nimetusest „bohémiens. Boho-stiili kasutavad inimesed, kelle hing on vaba, kes ei tunnista mingeid tingimusi ega standardeid ning ei  lase endile reegleid ega tõekspidamisi peale suruda.

Boheemlaslik stiil demonstreerib meile peenust ja rafineeritust. Seejuures on kõige tähtsam mõõdutunne. Boheemlasliku välimuse loomiseks on väga oluline olla maitsekas ja kombineerida esemeid ettevaatlikult. Muutudes igal aastal, täieneb boho-stiil uute suundadega: vintage, retro, new-hippie, etno-boho, mori girl (metsatüdruk) jne. Selleks, et olla boho-stiiliga harmoonias, peab omama erilist hingeseisundit, imelist sisemaailma. Sest boho-stiil – see on sisemise vabaduse väljendus.

Meie kaupluses on esindatud disainibrändid Euroopast ja Hiinast. Need onSavage Culture,Ian Mosh, Artka, Boshow, Ji Qiu Gu Er ja paljud teised. Kogu maailmas on Hiinast pärit riided võitnud moeteadlike inimeste seas suure populaarsuse. 

Kahjuks assotsieerub paljude jaoks sõnaühend „hiina rõivad” odava, halvasti õmmeldud turul müümiseks mõeldud riiete ja laiatarbekaubaga, kuid tegelikkuses on Taevaaluses riigis tohutu hulk rõivaste disaineribrände, mida iseloomustavad tegumoe ja lõike originaalsus, käsitöö ja tikandi kasutamine,  oma kollektsioonides naturaalsete materjalide kasutamine, kusjuures need on valmistatud kõige kaasaegsemaid tehnoloogiaid kasutades. Ja meie ülesanne on neid teile tutvustada!

Meie kollektsioonis on erilisel kohal riided Hiinas hästi tuntud ja väga moodsalt brändilt - Artka design. Tänapäeval, kui moemaailm on glamuursest särast ja stereotüüpsetest lahendustest küllastunud, muutuvad oma teed liikvad noored disainerid kohe märgatavaks. Selliste andekate ja kreatiivsete kunstnike säravaks näiteks on Artka.

Stuudio Artka Fashion Studio loodi Hiinas Huang Lu Jie poolt 2005. aastal. Hiina keelest tõlgituna tähendab „arkta” disaini, mis tuleb südame sügavusest. Asja mõte seisneb selles, et hing järgib südant, aga mitte moodi. Mõttelennu kergusest ja sundimatusest tekib unikaalne disain. "Free your dream"/"Vabasta oma unistus" just selline deviis valiti märgiks, mis tähendab: „Ära järgi moodi, vaid riietu nii, nagu hing sulle ette ütleb”.

Artka riided paistavad silma detailide korralikkuse, värvide sobivuse ja ebatavalise lõike poolest. Vaba kujutlusvõime, looming, unikaalsus: Artka kootud esemed sobivad suurepäraselt šifooni ja siidiga, siid harmoniseerub nahaga, aga nahk sobib suurepäraselt puuvillase ja kašmiirriidega.

Artka – see on stiilide mitmekesisus:   külastiil (pastoraali), gooti, viktoriaanlik, etniline, boho-chic, lolita stiil – mis köidab paljusid. Kuid põhistiil, mida paljudes Artka teostes kasutatakse – see siiski boho-chic. Boho on iseenesest eklektiline, st ühendab erinevate stiilide elemente. Boho jaoks on iseloomulik mitmekihilisus ja kaunistuste rohkus, esmapilgul sobimatute esemete kokkusobitamine.

Etniline, folkloorielement Artka riietes väljendub tikandi, rahvuslike ehete ja nende detailide, näiteks ornamendi kasutamises. Riietuses on etnostiil  lähedane hipi- ja külastiilile.

Külastiil paistab silma lihtsuse ja loomulikkusega. Need on avarad pluusid, mis võivad olla kaunistatud pitside, pilutikandi või tikandiga, pikad lillelised seelikud, madala talla või rihmaga mugavad jalanõud, looduslikest materjalidest lihtsad kaunistused. 

Külastiilis riided on tavaliselt avarad ega kammitse liigutusi. Kuid ka see näeb ette teatud rõhuasetuse tegemist taljele.

Boho-chic, küla- või hipistiilis teostatud riided sobivad rohkem suvel kandmiseks. Need on looduslikest kangastest riided: puuvillast, linast, sitsist. Aksessuaarid on samuti naturaalsed, metallist, puidust, nahast ja kivist. 
Kuid Artkal on olemas riided ka ülejäänud aastaaegadeks. Selle stiil on viktoriaanlik, gooti, lolita.

Viktoriaanliku stiili iseloomulik joon – silmatorkava taljega liivakella kujuline siluett. Krinoliinid, korsetid, rüüsid, pitsid,  puhvvarrukad, mitmekihilisus (tervist, boho!) – kõik see on viktoriaanlik stiil.

Gooti stiil – see on viktoriaanliku stiili järgija. Selles kasutatakse korsette, pitse, puhvseelikud...Gooti stiili iseloomulikuks eripäraks on musta värvi riided, selles kuldsete elementide puudumine.

Lolita stiil, nagu ka viktoriaanlik stiil, sümboliseerib romantilisust, haprust ja õrnust. Kuid lisaks kõigele muule on see kutsutud rõhutama selle omaniku lapselikku olemust. Appi tulevad viktoriaanlikust stiilist pärinevad volangid, rüüsid, pitsid ja puhvseelikud. Lolita stiilis rõivad sarnanevad väikeste tüdrukute kleitidele.

Kõige suurema populaarsuse on see stiil saavutanud Jaapanis, kus see  on muutunud iseseisvaks subkultuuriks ning mida Jaapanis nimetatakse mori girl stiiliks.